První anglická slovíčka – 5 nejlepších dětských knížek v r. 2024

  Děti knížky milují. Obrázkové, leporela, zvukové, hmatové – na trhu je jich nespočet. A vybrat si není snadný úkol. Natožpak mezi těmi anglickými. Má to vůbec smysl, když si ještě sami nic nepřečtou? A přelouskám jim pohádkový příběh se správnou výslovností?

  Začněte od píky. Tedy od slovíček.

  Slovíčkové knížky jsou na trhu od nepaměti. A určitě byste nějakou z nich našli i ve své knihovničce. Často bývají doplněny otevíracími okénky, nebo zvukovou stopou. A právě ta je v případě prvních anglických slov klíčová. Není náhoda, že čtyři z pěti knížek, které v tomto článku doporučujeme, mají u sebe nahrávku.

  Nechte mluvit rodiláky…

  V našem e-shopu najdete interaktivní knížky, se kterými si běžně hrají malí rodilí mluvčí. Obsahují tedy aktuální slovní zásobu i precizní výslovnost. Obavy z nesprávného předčítání tak můžete hodit za hlavu. Zvuková tlačítka, případně odkazy na QR kód jsou samozřejmostí. CD u novodobých dětských knih nehledejte.

  3 zahraniční vydavatelství = TOP 5 knížek na trhu

  1. Ditty Bird kolekce prvních slov – pro děti ve věku 0+

  Příběhy ptáčka Dittyho a jeho kamarádů si vaše děti opravdu zamilují. Jednoduchým stisknutím tlačítka si přehrají pár vybraných slovíček a užitečných frází z 12 pečlivě vybraných kategorií základní slovní zásoby. Knížky jsou namluvené dětmi (americkou angličtinou), což jim přidává na autenticitě a atraktivitě. Kvalitní pevná vazba a kouzelné ilustrace umožňují ponořit se do světa anglických slovíček i nejmenším jazykovým objevitelům. First 100 Words se věnuje slovní zásobě z každodenního života. Najdete tu témata jako jsou hračky, oblečení, jídlo, domov nebo třeba dopravní prostředky. S First 100 Places se ocitnete v supermarketu, na dětském hřišti, v zábavním parku nebo třeba v hračkářství. First 100 Animals zase vašim dětem představí zvířátka žijící v oceánu, na farmě, v lese, na zahradě nebo s vámi doma. Je jen na vás, kterou si vyberete.

  Ditty bird slovíčkové knížky - první anglická slovíčka

  2. The British Museum: The Big Book of First Words (Nosy Crow) – pro děti ve věku 0+

  Reálné ilustrace z britského muzea představí přes 250 jednoduchých slovíček. Tato kniha potěší nejen děti, ale i každého tatínka. A pokud jste opravdu zvídaví, načtěte přes QR kód online odkaz, který vám prozradí o každém předmětu více informací. Díky opravdu tvrdým stránkám se ji nemusíte bát půjčit již vašim nejmenším.

  3. Listen and Learn First English Words – pro děti ve věku 3+

  Tato kartičková knížka v pevné vazbě se 120 slovíčky je tou pravou pro úplné začátečníky. Děti si jednoduše přehrají nahrané slovíčko stisknutím tlačítka. Doporučujeme ji však až pro děti od 3 let. Je totiž třeba trochu manuální zručnosti – pevnější stisk a opatrné zacházení (obal, do kterého se karty vkládají, je náchylný k protržení). Kniha funguje na tři kulaté baterky, takže rozhodně nejde o jednorázovou hračku.

  První slovíčka v angličtině

  4. 1000 English Words – pro děti ve věku 3+

  Jde v podstatě o zvukový slovníček v pevné vazbě, ve kterém najdou zalíbení nejen malé děti, ale i teenageři nebo dospělí. Nezřídka si ji u nás kupují i babičky a dědečci, kteří chtějí nastartovat svou angličtinu. Každá stránka obsahuje QR kód, který vás zavede k nahrávce všech uvedených slovíček. Obsahuje slovní zásobu z každodenního života, pečlivě doplněnou o zábavné obrázky otevírající prostor k pozorování i diskuzi. Doporučujeme ji proto jako stálici ve vaší knihovničce. Budete se k ní často vracet, a to i po letech.

  5. Rébusové sešity Look & Find – pro děti ve věku 3+

  Tyto interaktivní lehké sešity ve formátu A5 se skvěle hodí v případě, že někde čekáte. Ať už u doktora, na nádraží nebo třeba v restauraci. Jejich skladnost a univerzálnost oceníte i na cestách. Na každé straně sešitu najdete v dolní části obrázek předmětu nebo zvířete, které dítě hledá. Není tak třeba nic překládat. Obrázky jsou doplněny anglickými popisky a dalšími hádankami. Můžete si tak povídat a pracovat společně. Doporučujeme zvolit si téma, které vaše dítko aktuálně zajímá, abyste co nejvíce podpořili jeho chuť si hrát. Hádanky jsou velmi atraktivní formou zábavy, a tak sešity často slaví úspěch i u šestiletých dětí. Zařazujeme je také do našich jazykových krabic, kde je doplňujeme o jazykové kartičky a další pomůcky, které dětem umožní si předměty a postavy z knížek zažít více smysly.

  Čtení knížek je kouzelnou aktivitou pro kvalitně strávený společný čas. Ponořte se s dětmi do světa fantazie, objevování nových věcí a přirozeného absorbování anglického jazyka. Vyberte si tu svou třeba hned na našem e-shopu. Knihy máme rozřazené nejen dle věku, ale i témat. To vám ušetří čas a pomůže s výběrem. Chcete-li si přece jen nechat poradit, neváhejte mi napsat (simona@jazykovekrabice.cz) nebo mi teď klidně napište na WA (606 722 677) . Let’s hafFUN together! 🤩

  Napsat komentář