Kdo jsme

  Jsme rodinný tým hafFUN, nadšenci do jazykových dovedností malých dětí, kteří si zakládají na zábavném a inovativním vzdělávání.

  Dovolte nám představit naše hlavní členy: Simča – máma na mateřské s obrovským nadšením pro jazykové superschopnosti malých dětí. S láskou a trpělivostí jsem vytvořila projekt, díky kterému můžou rodiče předat svým dětem další jazyk v období, kdy jim to jde tak jednoduše! Martin – Manžel Simči, Rakušan, který je analytickou a IT podporou našeho projektu. Svou fantazii vkládá do příběhů pro maňásky v rotujících krabicích. Jasmine – Naše skoro 4letá víla, která nám svou hravostí a radostí ze hry v angličtině pomáhá testovat nové knihy a hry. Dorian – Náš roční kontrolor kvality, který s kladívkem v ruce dbá na to, aby do naší krabice putovaly pouze prvotřídní a smysluplné hračky. Jeho mimi řeč je pro nás neustálým zdrojem radosti a nadšení.

  hafFUN spojuje vše, co máme rádi.

  • Milujeme děti a kvalitně strávený čas s nimi
  • Milujeme jazyky a svobodu, kterou přináší
  • Baví nás smysluplné hračky a pravidelně je měnit, ne hromadit
  • Baví nás vymýšlet nové hry a aktivity pro děti

  Do života jsme dětem chtěli už od plenek přivést angličtinu, proto jsem hledala způsoby, jak přirozené hravé prostředí v tomto jazyce nastavit. To se podařilo tak, že Jasmine zvolila angličtinu ve 2.5 letech jako svůj hlavní jazyk, přestože já na ni mluvím česky a Martin jen německy. Jasmine používá angličtinu cca v 80% konverzace, včetně komentování svého hraní a mluvení ze spaní. Česky mluví s rodinou a přáteli, německy rozumí a používá slovíčka, která zažila jen v tomto jazyce. Naše rodina je tedy jako setkání mezinárodního summitu, kde si každý mluví vlastní řečí :)

  To, že si Jasmine zvolila angličtinu jako hlavní jazyk ale není žádná náhoda. Studovala jsem umělý multilingvismus = vícejazyčnost u dětí, kdy jazyk není mateřským ani jednoho z rodičů (vystudované mám ale bankovnictví – kam až nás to mateřství zavede, že? :). Zkoumala jsem pravidla zavedení jazyka a jeho nastavení v dětském světě, hledala po světě knížky a vyráběla pomůcky, tak aby to děti bavilo a měly možnost pochytit jazyk přirozeně. A víte co? Opravdu to funguje! Také anglické písničky, říkánky velmi pomohly, třeba Wheels on the bus je dost slušný earworm (písnička, která vám dlouho zní v hlavě: ). Snažila jsem se najít ty ideální pro nejmenší děti, aby je mohly co nejvíc prožít nejlépe všemi smysly. 

  hafFUN přináší tipy k úspěchu k dalšímu jazyku a předání našeho entusiasmu z malých dětí a jejich schopnosti ultrarychlým způsobem nabrat další jazyk. I když angličtina není mateřský jazyk ani jednoho z nás rodičů, přináší nám obrovskou radost, další kulturu a taky pýchu do rodiny. 

  Na Praze-Západ jsem založila také anglickou playgroup, kde se děti a maminky vzájemně navštěvují a hrají si společně v angličtině. Spoustu písniček, říkánek a her jsem využila také v klubíku pro nejmenší ve Všenorech, pro který pořádám také párty s anglickými písničkami, anglické divadélko atd. A teď uzrál čas se podělit o všechny ty peckové aktivity, hry, knížky a nápady s vámi. 

  Aktuálně začínáme dětem představovat 4. další jazyk – francouzštinu. Je to nová výzva- jazyk, který neovládá ani jeden z nás. Spolu s rodilými mluvčími dávám dohromady pomůcky na základě pravidel, která se mi osvědčila v angličtině. Přestože jsem se 7 let ve školním systému francouzštinu učila, je to jazyk, ve kterém si už neobjednám ani vodu :) Budu s vámi sdílet, jak nám to jde… Nejradši bych chtěla pro děti krabici aktivit, kvalitních hraček a audio pomůcek, která ji tímto jazykem doma v klidu provede a umožní jim se přirozeně posouvat. Nechci ale doma hromadit další jazykové knihy, hračky a tvořivé aktivity, chci aby si to děti užily, pohrály si a obsah krabice se za nějakou dobu sám obměnil. Ach, to jsem se zasnila.  ALE POČKEJTE, o tomto hafFUN je a umí vám to nabídnout!  Jaké jazykové krabice od hafFUN jsou zatím dostupné zjistíte na našem e-shopu.

  Naše jméno a logo hafFUN bylo inspirováno našim prvním maňáskem, který mluví anglicky. Shelly už toho s námi hodně zažil a od první návštěvy se stal členem naší rodiny.